Перший міжнародний арбітраж – інвестор ВДЕ проти України

Компанія Modus Energy International, що входить до складу литовської Modus Group, розпочала міжнародний арбітраж проти України згідно з Договором до Енергетичної хартії. Компанія заявляє, що Україна порушила договір, зменшивши “зелений” тариф для сонячних електростанцій на 15% з 1 серпня 2020 року згідно із Законом 810-IX.

Міністерство юстиції отримало відповідну заяву про розгляд справи в арбітражі 23 березня 2021 р. Сума позову оцінена щонайменше у 11,5 млн. євро.

Компанією Modus введено в експлуатацію 3 СЕС в Україні (ТОВ “Солар Залуква”, ТОВ “Болохівський Солар Парк 1”, ТОВ “Болохівський Солар Парк 2”) загальною встановленою потужністю понад 46 МВт. Усі СЕС були введені в експлуатацію та отримали “зелений” тариф у 2019 році.

Очікується, що сьогодні Кабінет Міністрів дозволить Міністерству юстиції застосовувати спрощену процедуру найму юрисконсультів для представництва України в арбітражі. Наскільки нам відомо, кількість передарбітражних листів, поданих ВДЕ інвесторами проти України – 5-10 штук, а Modus – перший інвестор, який розпочав повномасштабний арбітражний процес.